پریمیراخبار عکاسی 

Adobe Premiere Pro اکنون می تواند فایل های ویدیویی ProRes Raw را رمزگشایی کند

زمان مطالعه این مطلب: < 1 دقیقه

Adobe Premiere Pro با فایل های ویدیویی ProRes Raw مشکلی ندارد

Adobe اعلام کرده است که Adobe Premiere Pro (نسخه 14.5) اکنون بطور محلی از ProRes Raw پشتیبانی می کند و در نهایت ویرایش قالب ویدیوی Apple’s Raw را برای همه کاربران Premiere Pro باز می کند.

در اوایل سال جاری، Adobe پشتیبانی انتخابی ProRes Raw را آغاز کرد، اما فقط برای کاربران ویندوز که GPU های Nvidia را اجرا می کنند. با این به روزرسانی جدید، هم کاربران macOS و هم ویندوز قادر به ویرایش ویدئو ProRes Raw هستند بدون در نظر گرفتن اینکه سیستم شما یا GPU کامپیوتر شما چه بسته است.

پشتیبانی از Adobe Premiere Pro

پشتیبانی اولیه محدود است، به این معنا که شما با Final Cut Pro X اپل کنترل کامل ISO و تنظیمات White Balance به شما ارائه نمی شود، اما احتمالاً Adobe در تلاش است تا این قابلیت را نیز عملی کند. Adobe همچنین ProRes Raw را به تبدیل فضای رنگی LOG اضافه کرده است.

از آنجا که دوربین های بیشتری ضبط ProRes Raw را به دست می آورند، به ویژه با کمک Atomos که در حال حاضر پشتیبانی ProRes Raw را از طریق مانیتور/ضبط کننده Ninja V به بیش از 20 دوربین پشتیبانی کرده است، خوشحال است که Premiere Pro در نهایت توانایی رمزگشایی و کار با فایل ها.

سایر پیشرفت های موجود در نسخه اکتبر 2020 (نسخه 14.5) Premiere Pro شامل پشتیبانی از گردش کار HDR در فضای رنگی Rec2100 PQ، بهبود رمزگشایی سخت افزاری هنگام استفاده از AMD و Nvidia GPUS و پیش پخش سریعتر صوتی است.

دیلنز پایگاه جامع خبر و آموزش عکاسی

 

جهت استفاده از آموزش های عکاسی سایت دیلنز کلیک کنید

Spread the love

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید